Podłokietniki samochodowe są często polecane jako akcesorium, które poprawia wygodę podczas jazdy. Ale ponieważ ich zakup i późniejsze zamontowanie nie są na tyle tanie, właściciele samochodów chcą dokładnie zrozumieć, jakie namacalne korzyści przyniesie im taki zakup. Cała dalsza rozmowa poświęcona jest wymienianiu zalet wyposażenia samochodu w podłokietniki.
 1. Obniżenie poziomu obciążenia na plecy

  Jazda samochodem to zawsze ogromne obciążenie kręgosłupa. Najczęściej u kierowcy cierpi krążek międzykręgowy L4-L5, gdzie stopniowo tworzy się przepuklina, którą dość trudno będzie wyleczyć, a to, szczerze mówiąc, będzie kosztowało niezbyt tanio.

  Podłokietniki samochodowe wysokiej jakości umożliwiają przeniesienie części ciężaru ciała na łokcie i obręcz barkową, dzięki czemu po całym dniu spędzonym za kierownicą plecy, a w szczególności dolna część pleców, „czują się” znacznie lżej. To nie rozwiąże problemu siedzącego trybu życia w sposób radykalny i nie zwolni kierowcy z konieczności okresowego zajmowania się ćwiczeniami terapeutycznymi, ale ryzyko powstania przepukliny międzykręgowej znacznie się zmniejszy — co i było właśnie wymagane.

 2. Zmniejszenie poziomu ogólnego zmęczenia

  Obecność podłokietnika pozwala kierowcy na okresowy odpoczynek mięśni pleców, dzięki czemu zauważalnie się zmniejsza poziom zmęczenia podczas jazdy w ciągu dnia. Dlatego wystarczy korzystać z małych przerw w korkach lub na światłach, aby oprzeć się o podłokietniki, a tym samym złagodzić zmęczenie mięśni szyi i obręczy barkowej.

  Wielu zawodowych kierowców zauważa, że ​​po zamontowaniu podłokietników zaczęli czuć się bardziej rześko i znacznie rzadziej cierpieć na bóle głowy, które mogą wystąpić, gdy mięśnie karku są zbyt napięte.

 3. Dodatkowy schowek

  Podłokietnik z wbudowanym schowkiem rozwiązuje problem przechowywania przez kierowcę różnych drobiazgów: kluczy, paszportów, latarek, zapalniczek itp. Zwykle wszystko to składa się do schowka, który znajduje się naprzeciwko przedniego siedzenia pasażera. Tyle, że wyciągnięcie czegoś stamtąd może być wyjątkowo niewygodne – zwłaszcza, jeśli trzeba zrobić to szybko, a kierowca ma zapięty pas bezpieczeństwa.

  Jeśli zaś będzie zamontowany podłokietnik z wewnętrzną wnęką do przechowywania drobnych przedmiotów, już nigdy nie będziesz musiał wykonywać tego rodzaju „gimnastyki z przechyleniami na boki”. Nawiasem mówiąc, niektóre modele podłokietników mają podstawkę pod kubek — rzecz nieoceniona dla miłośników kawy.

 

Parę słów o braku wygód

 

Od czasu do czasu można usłyszeć opinie kierowców, którzy narzekają, że po zamontowaniu podłokietnika stało się im niewygodnie zapinać pasy, używać hamulca ręcznego czy zmieniać biegi.

 

Nie ma wątpliwości, że ci ludzie mówią szczerą prawdę, ale ważne jest to, żeby zrozumieć, że źródło problemu leży albo w złym wyborze modelu podłokietnika samochodowego, którego rozmiar lub kształt nie odpowiada cechom fotela kierowcy w konkretnym aucie lub niewłaściwym, najczęściej amatorskim zamontowaniu akcesorium.

 

W przypadku, gdy podłokietnik został dobrany i zamontowany przez fachowca, on po prostu nie nie może zapewnić właścicielowi niczego poza komfortem!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…