Handmade, innymi słowy sztuka wyrabiania biżuterii ręcznie. Czemu od pewnego czasu tak modna jest biżuteria wykonywana samemu? W głównej mierze jest oryginalna. Biżuteria kupowana w sklepach niekiedy ma ten defekt, iż możemy spotkać osobę, która ma coś identycznego jak my i przeżyć niemiłe zaskoczenie, jeżeli uwielbiamy być innowacyjni. Biżuteria wyrabiana samemu nie zawsze musi być robiona ze sznureczków, paciorków czy koralików. Twórcy, najczęściej są to młode osoby, doszli już do takiej wprawy, że przetapiają miedź, złoto czy srebro tworzą własne kształty.

Przede wszystkim upodobali sobie wytwarzanie broszek, z przyjemnością robię również kolczyki. Nie zawsze nauczyli się tego sami. Rosnąca popularność tego rodzaju biżuterii wprawiła w ruch organizowanie wszelkich warsztatów w tej dziedzinie. Poza tym w paru miastach w Polsce dwa razy do roku jest organizowany szczególny targ biżuterii Handmade, w jakim miejscu twórcy kupić mogą również składniki i części potrzebne do prowadzenie własnej działalności.

Zawsze świetnie się wyprzedaje. Wbrew pozorom ceny są niezwykle przystępne. To ciekawa opcja też dla mężczyzn – bransoletka męska. Biżuteria podtrzymywana w stylu vintage nie każdemu ma obowiązek przypaść do gustu. Kierowana do specyficznego grona odbiorców, którzy nie boją się eksperymentować z modą. Naszyjniki, pierścionki, bransoletki, zegarki. Szczególnie zegarki na cienkim pasku, z małą tarczą, delikatne, niemniej jednak noszone tak, żeby nie niknęły pośród pozostałej biżuterii na nadgarstkach. Na czym bazuje fenomen ozdób w stylu vintage? Naprowadzają na myśl biżuterie odziedziczoną po babci.

Nieraz nie należy wybierać się po nią do sklepów, jedynie poszukać wśród familijnych pamiątek na strychu lub w zakamarkach. Jak w największym stopniu na miejscy w tym stylu są wszystkie koronki, kokardki, złota biżuteria celowo, optycznie „postarzana”. Długie naszyjniki zakończone śladowym portrecikiem lub też kamieniem. Do tego wszelkie dopuszczalne motywy kwiatowe. Biżuteria vintage nie musi pasować do reszty stroju. Ma być na pierwszym miejscu i znamiennie się wyróżniać nadając niepowtarzalnego wyglądu i oryginalności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…