Każdemu właścicielowi psa zależy na tym, by jego ulubieniec był mu posłuszny i należycie reagował na wydawane polecenia. Psy żądają zatem tresury, która wspomaga uformować ich charakter.

Chwilowo jest możliwość oddania psa do szczególnej szkoły, gdzie zostanie prawidłowo wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to nieodzowne. Sporo rzeczy można zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to nie zapominać o paru sprawach. Przede wszystkim przydatna jest cierpliwość. To jak ekspresowo pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a także od rasy.

Nie ulega wątpliwości także, iż im młodszy jest pies, tym przyzwoiciej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niesłychanie skomplikowana czy też w ogóle nie możliwa. W tresurze nadzwyczaj istotna jest systematyczność – więcej na ten temat można dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, w jakim miejscu znajdują się istotne informacje dotyczące szkolenia psa.

Najporządniej to robić każdego dnia o ciągle korzystających z naszej oferty porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać zanadto długo – w przeciwnym wypadku zwierzę będzie posiadać trudności z koncentracją. Właściciel ma obowiązek być również konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do pieska docierają sprzeczne komunikaty i w efekcie nie wie on, co ma robić. Tresując pieska, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie zapewniają spodziewanych rezultatów, nie napomykając o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź pomiędzy psem a właścicielem, nie może ona bazować na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…