Na kompletnym świecie hotelarze inwestują miliony dolarów w to, by ich hotele proponowały swoim kontrahentom jakość na prawdziwie królewskim poziomie. Tak jak chociażby hotele w kultowych Emiratach Arabskich, w Dubaju. Tam optymalne hotele proponują swoim gościom luksus, jakiego nie doświadczają nigdzie indziej. Zatem dlaczego ktoś, kto otworzy mniejszy hotel lub jakikolwiek inny będzie miał prawo nazwania przed nieraz swojego hotelu razem na przykład z pięcioma gwiazdkami. Prawo to prawo, każdy ma obowiązek być wobec niego równy.

Prócz tego ważne jest także to jaki poziom konkurencji dominuje na danym obszarze pod względem infrastruktury hotelarskiej. Jeżeli w okolicy jest wielka ilość hotelów, to z pewnością największą liczbę gwiazdek będzie niesłychanie ciężko uzyskać. Choćby z racji tego, iż hotel obok stworzonego przez nas będzie miał lepsze pokoje dzięki temu, iż nabędzie do nich droższe łóżka, będzie miał z góry lepszą ocenę komisji. W związku z tym będziemy musieli się znacznie bardziej postarać w dekorowaniu i meblowaniu stworzonego przez nas hotelu.

Ewidentnie zmiana oceny komisji nie jest przyjmowana z dnia na dzień. Świadczy to, iż jeśli hotel nasz nie będzie na tyle dobry, by uzyskać na przykład cztery gwiazdki, to będziemy mieli określony czas na to, aby polepszyć ocenę w całej skali – na pewno w tym pomoże system rezerwacji rodzaju https://calendesk.com/pl/
. Nie jesteśmy w stanie jednakże po kilku godzinach od wyjścia komisji z naszego hotelu, zatelefonować do niej i poprosić o ponowną ocenę bezzwłocznie. Oprócz tego, jako posiadacze hotelu musimy pamiętać, iż utrzymywanie godziwych kontaktów z pracownikami komisji, urzędu skarbowego czy sanepidu jest nadzwyczaj wskazane. Nie powiadamy tu o łapówkarstwie.

Niemniej jednak wiemy, że kiedy jesteśmy dla kogoś mili oraz serdeczni, to taka osoba na pewno nam się odwdzięczy w przyszłości. Powróćmy jednakże do gwiazdek oraz hotelowych standardów. W każdym kraju dominuje inna charakterystyka konkretnej liczby gwiazdek. Stąd właśnie wielokrotnie wynikają różnice hotelowe. Jeden hotel znajdujący się w jednym z niedużych włoskich kurortów ma okazję posiadać trzy gwiazdki. Hotel odnajdujący się w Polsce ma prawo również posiadać trzy gwiazdki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…