Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część sztandarową, wypoczynkową oraz gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być należycie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Muszą być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, czy też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa wskazuje ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew warszawa. Kojarzy się to z tym, że ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy spory trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu opisującej nas działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. W zasadzie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich detalów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to podyktowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa wtedy o wiele odpowiedniej znosi koszenie.

Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Pompy ciepła – co musisz wiedzieć przed zakupem kotła oraz jakim sposobem działają?

Prawidłowo będzie należycie przygotować się do zakupów, jakie mamy dokonać. Należy na…

Które meble kuchenne kupić?

Kupując nowe meble do naszej profesjonalnej kuchni zazwyczaj kierujemy się wygodą a…