Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część sztandarową, wypoczynkową oraz gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być należycie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Muszą być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, czy też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa wskazuje ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew warszawa. Kojarzy się to z tym, że ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy spory trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu opisującej nas działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. W zasadzie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich detalów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to podyktowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa wtedy o wiele odpowiedniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…