Chcesz dłuższe i grubsze rzęsy? Dołącz do kolejki. Chociaż sztuczne rzęsy i przedłużanie rzęs mogą pomóc w stworzeniu iluzji dłuższych rzęs, obie opcje mają długą listę wad. W przypadku przedłużania rzęs istnieje znaczny koszt. W przypadku sztucznych rzęs istnieje zakłopotanie i niedogodność ciągłego obchodzenia się z pęsetą i klejem do rzęs, nie wspominając o rzeczywistym ryzyku rozwoju infekcji oka.

Na szczęście można samemu zapuścić dłuższe, grubsze i zdrowsze rzęsy, a wszystko to bez konieczności przedłużania lub sztucznych rzęs. Aby dowiedzieć się więcej, nawiązaliśmy współpracę z dr Sandy Skotnicki, konsultantem dermatologiem w szpitalu św. Michała w Toronto.Poniżej wyjaśniliśmy, co możesz zrobić, aby wyhodować dłuższe rzęsy, które są poparte nauką, a także czego najlepiej unikać. Omówiliśmy również podstawy utrzymywania pełnych, gęstych, zdrowych i wolnych od uszkodzeń rzęs poprzez dobre nawyki, odżywianie i pielęgnację.

Po pierwsze, jak właściwie działa wzrost rzęs?

Zanim przejdziemy do szczegółów, jak wyhodować dłuższe rzęsy, ważne jest, aby w pierwszej kolejności omówić podstawy faktycznego wzrostu rzęs. Twoje rzęsy, podobnie jak włosy na skórze głowy i ciele, przechodzą stały cykl wzrostu, wypadania i wymiany przez cały rok. Przez około trzy miesiące każda nowa rzęsa wyrasta z mieszka włosowego, zanim wypadnie pod koniec cyklu wzrostu. Gdy wypada, z mieszka włosowego wyrasta nowa rzęsa, która zajmuje jego miejsce i rozpoczyna swój własny cykl wzrostu.

Jak gotować różne kawałki wołowiny? Osoby z mniejszą niż przeciętną liczbą rzęs lub małą długością lub grubością rzęs mogą cierpieć na stan zwany hipotrychozą rzęs.Istnieje kilka przyczyn hipotrychozy rzęs, od genetyki po starzenie się, leczenie, takie jak chemioterapia, zabiegi chirurgiczne, zaburzenia wyrywania włosów, takie jak trichotillomania, oraz urazy fizyczne, które wpływają na twarz lub oczy.

Czy odżywianie odgrywa rolę we wzroście rzęs?

Podobnie jak Twoja skóra, paznokcie i inne części ciała, Twoje rzęsy potrzebują do wzrostu witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Jeśli będziesz spożywać zdrową, zbilansowaną dietę, będziesz naturalnie spożywać te witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, nie martwiąc się zbytnio o nic.

Jeśli szukasz w Internecie, znajdziesz długie listy produktów spożywczych, które mogą promować wzrost włosów. Na przykład jajka – które zawierają biotynę lub witaminę H – są często wymieniane jako żywność przyjazna dla włosów, która może pomóc w wyhodowaniu dłuższych, grubszych włosów i rzęs.

Chociaż może istnieć związek między tymi pokarmami a porostem włosów, nie ma zbyt wielu dowodów naukowych na to, że mają one jakikolwiek wpływ na twoje rzęsy. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli stosujesz zbilansowaną dietę, twoje rzęsy i inne włosy na ciele powinny zdrowo rosnąć.

Czy większość stymulatorów wzrostu rzęs rzeczywiście działa? Szukaj w Internecie informacji na temat wydłużania i zagęszczania rzęs, a znajdziesz niezliczoną ilość różnych produktów, od olejków eterycznych po herbaty i tabletki, które obiecują wspaniałe rezultaty z niewielkimi lub zerowymi skutkami ubocznymi.Niestety wiele z tych produktów nie jest popartych wieloma prawdziwymi dowodami. W niektórych przypadkach mogą być szkodliwe dla wzrostu rzęs i ogólnego stanu zdrowia.

Jak zakończyć osobisty esej?

Zielona herbata. Na przykład weź zieloną herbatę. Media społecznościowe, takie jak Instagram i strony internetowe poświęcone naturalnemu zdrowiu, są pełne treści prezentujących zalety zielonej herbaty jako stymulatora wzrostu rzęs „zrób to sam”.Jednak co najmniej brakuje prawdziwych dowodów naukowych, bez żadnych renomowanych badań wykazujących, że to cokolwiek robi. kliknij i sprawdź

Wazelina. Podobnie istnieje wiele poradników, które promują wazelinę jako tani i łatwo dostępny produkt zapobiegający wypadaniu rzęs i stymulujący wzrost.Chociaż wazelina to świetny produkt o wielu walorach kosmetycznych – np. świetna, niedroga alternatywa dla droższych balsamów do ust – nie ma dowodów na to, że ma jakikolwiek realny wpływ na wzrost rzęs lub zapobiega wypadaniu rzęs. rzęsy.

  1. Istnieje jednak ryzyko, że wazelina wywoła stan zapalny i Podrażnienie oczu, jeśli nałożysz go zbyt obficie na powieki.
  2. Jak wprowadzić postać do książki
  3. Produkty dostępne bez recepty

Jeśli chodzi o dostępne bez recepty odżywki do rzęs sprzedawane na Amazon i w lokalnej drogerii, nie ma również zbyt wielu dowodów naukowych na ich poparcie. Chociaż niektórzy przysięgają na nie, większość z nich nie zawiera żadnych składników, o których udowodniono, że poprawiają długość, grubość lub wzrost rzęs.Więc co właściwie działa na dłuższe rzęsy? Na szczęście istnieją opcje poparte nauką. Obecnie najskuteczniejszy jest lek na receptę o nazwie Bimatoprost.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…