Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był żyrantem odszukania właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki także. Coraz więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, nieraz doskonali specjaliści, z olbrzymim doświadczeniem zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – aby to zmienić, wpadnij na ogłoszenia o pracę. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, nieraz niesłychanie odpowiedzialne, mają poważne kłopoty ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od ewentualnych pracodawców, iż mają nazbyt wygórowane wymagania. W jaki sposób sami przyznają kłopot tkwi w braku znajomości i tak nazywanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym oświatą stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Można się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Specjaliści uważają, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – zwłaszcza na co niektórych uczelniach prywatnych. Rynek jest przesycony humanistami oraz fachowcami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, których faktycznie brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze możemy spotkać przeróżnych szefów czy menadżerów.

Niektórych nie intryguje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sytuacja rodzinna czy również orientacja. Znaczące są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela korporacji. Ale zdarzają się okazy, które pragną tobą zawładnąć. Nie ważne, że praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej niż przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie szefa istotne jest to, kim jesteś po pracy. I dlatego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej aniżeli jednego potomka. Znaczna rodzina to wystarczający powód dla twojego szefa korporacji byś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…