Kawę zieloną, tak samo jak jej czarną siostrę, przed zalaniem wodą wypada zmielić. Jak najbardziej część sklepu proponuje zmielenie tej kawy na miejscu, niemniej jednak chyba jakikolwiek wielbiciel kawy zgodzi się z tym, że tylko ta świeżo mielona smakuje najlepiej. Tutaj trzeba jednak od razu zwrócić szczególną uwagę na fakt, że ziarenka kawy zielonej są trochę twardsze od ziaren spalanej kawy czarnej. Wobec tego nie polec się wrzucania ich od razu do młynka, tak jak stereotypową kawę ziarnistą – Najlepsze kawy ziarniste. Profesjonaliści oraz smakosze twierdzą, że najpoprawniej jest w pierwszej kolejności ziarna zielonej kawy rozbić w moździerzu. W ten sposób uniknie się ryzyka zniszczenia ulubionego elektrycznego młynka do kawy. Wówczas tak zmielone ziarna można wsypać do kubka lub ewentualnie innego naczynia, z którego zamierza się wypić gotowy napar.

Na koniec ziarna te bezsprzecznie należy zalać wrzątkiem oraz poczekać parę minut, aby cały napój się zaparzył. W tym momencie niestereotypowa i, co najistotniejsze, niezmiernie zdrowa kawa, jest odpowiednio gotowa do spożycia. Można niemniej jednak oczywiście smak tak przyrządzonej kawy polepszyć, wykorzystując gruntownie kultowe sposoby, jak dodanie stosownych przypraw, takich jak na przykład kardamon.

Można także bezsprzecznie napój posłodzić, ale trzeba pamiętać, iż jeśli wykorzystuje się go jako środek uzupełniający odchudzanie, takie przedsięwzięcie najzwyczajniej w świecie mija się z założonym celem. Smakosze kawy mogą jednak popróbować i poeksperymentować w poszukiwaniu przepisu na perfekcyjną kawę zieloną.

Choć zielona kawa jest obecnie polecana przez profesjonalistów zajmujących się na co dzień pracą z osobami cierpiącymi na otyłość czy nadwagę oraz chociaż środek ten reklamowany jest jako cudowny, jest to wyłącznie suplement diety. Nie można traktować kawy zielonej jako lek, który przyniesie porywające oraz natychmiastowe efekty, w postaci pozbycia się kilkudziesięciu bezużytecznych kilogramów w ciągu kilku dni. Tak w zasadzie stosowanie kawy zielonej będzie efektywne tylko wtedy, kiedy połączy się picie jej z aktywnością ruchową i należytą dietą. W następstwie tego kawę zieloną należy właściwie traktować jako dodatek i być może też impuls do poczynienia innych zmian w swoim trybie życia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…