Na półkach sklepowych mamy niesłychanie różnorodne kawy. Zapakowane są one w różnorodne opakowania, pudełeczka, woreczki. W pewnych momentach nadzwyczaj długo zastanawiamy się nim wybierzemy tą odpowiednią. Żeby wiedzieć, w jaki sposób dana kawa smakuje musimy jej spróbować. Nie ma innego sposobu na sprawdzenie jej smaku. Są kawy pokrewne do siebie w smaku, jednak są również i takie całkowicie różnorodne.

Kawę wolno poddać klasyfikacji. Faworyzuje się kawy w ziarenkach, kawy rozpuszczalne oraz te, jakie są liofilizowane. W Polsce najpopularniejsze są kawy rozpuszczalne. Większość z nas pije oczywiście takie kawy. Niegdyś nie były one dostępne. Należy było sprowadzać je z zagranicy – a to czasem było niesłychanie kłopotliwe. Kupowało się w takim razie kawy w ziarnach oraz słusznie przygotowywało do parzenia – mieliło w młynkach do kawy tak, żeby uzyskać trafną strukturę takich ziaren, aby rozdrobnić je.

Nie zdołały być zanadto drobne, jakkolwiek i zanadto grube. Każdy samodzielnie musiał określić, jaka kawa smakuje mu w najwyższym stopniu. W dzisiejszych czasach mamy nadzwyczaj kolosalny wybór kaw. Są różnorodne smaki, różni producenci i punkty – sklep z kawą. Jeżeli kawę eksportuje się nieomalże do wszystkich krajów oznacza to, iż musi być wytwarzana w olbrzymich ilościach – oraz tak też jest w rzeczywistości.

Każdego roku produkuje się aż 7 milionów ton kawy. To faktycznie dużo. W zależności od tego, gdzie taka kawa pozostanie wyprodukowana, z plantacji jakich krajów zostanie zebrana oraz jak zostanie przygotowana zależy jej smak. A smaki są wybitnie różnorodne. Prawdopodobnie każdy z nas spotkał się z kawą znacznie bardziej gorzką czy taką, której smak był nieomalże słodkawy. Kawę wypada potrafić przygotować. Czasem taki napój nie jest nadmiernie pyszny – powinniśmy go należycie przyprawić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…