W czasie pływania intensywnie pracują wszelkie partie ciała ludzkiego. Ruch w wodzie to również zachwycający masaż dla zmęczonej skóry, niweluje stres i pozwala się zrelaksować. Mało kto wie, że w czasie pływania spalamy rozległą ilość kalorii, wobec tego sport ten polecany jest figurom chcącym zrzucić parę zbędnych kilogramów. Ten rodzaj sportu może uprawiać nieomalże każdy. Ma on istotne znaczenie w zapobieganiu wielu przypadłościom połączonym z układem oddechowym oraz układem krwionośnym. Zapobiega również skazom postawy u dzieci i trochę koryguje je u osób dorosłych. W czasie pływania nie przeciążamy stawów i kręgosłupa, co ma znaczne znaczenie dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa i kości.

Wypada niemniej jednak wówczas bez żadnego ale skonsultować się z lekarzem oraz spytać, czy w danym przypadku pływanie jest wskazane oraz jakie ćwiczenia można wykonywać w wodzie – zobacz przeróżne oferty zajęć na nauka pływania warszawa mokotów. W trakcie wodnych kąpieli wypada bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, na przykład nie pływać samotnie, kiedy woda jest za głęboka a wiemy, iż nie jesteśmy zawodowymi pływakami.

Aerobik wodny to nie jedynie korzystna zabawa, jednakowoż i profesjonalny sposób na zachowanie naszego ciała w należytej formie. Treningi w basenie przeważnie przeprowadzane są przy dźwiękach muzyki. Sesje ćwiczeniowe prowadzone są przez specjalnego instruktora oraz odbywają się w kilkuosobowych grupach.

Aerobik wodny jest skuteczniejszy niż stereotypowy aerobik, albowiem wykorzystuje dodatkowo naturalny opór wody, co powoduje zwiększone spalanie kalorii. Siła wyporu wody oraz ciśnienie hydrostatyczne odciążają nasze stawy i kręgosłup, to naturalnie dzięki czemu jesteśmy w stanie dłużej wykonywać ćwiczenia ponieważ po prostu mniej się przy tym męczymy. Istnieje kilka rodzajów zajęć w wodzie. Niektóre z nich odbywają się w wodzie płytkiej (sięgającej do pasa), wodzie średniej (sięgającej do klatki piersiowej) i wodzie głębokiej (trenujące osoby nie mają kontaktu z dnem basenu). W przypadku tego ostatniego typu konieczne jest wykorzystanie akcesoriów ułatwiających przemieszczanie się w wodzie oraz utrzymanie się na powierzchni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…