Choroby z jakimi można skierować się do wyspecjalizowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich przypadków powiązanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Najczęstszy motyw wizyty u endokrynologa to kłopoty związane z tarczycą, czyli z niedużym gruczołem który znajduje się w okolicach szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielanie 2 wyjątkowo znaczących hormonów.

W placówce mający niemałe doświadczenie endokrynolog olsztyn zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów którzy zmagają się z chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i innymi. Na dodatek można się tu skierować, gdy ktokolwiek cierpi z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania albo będzie zmagać się z chorobami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

Ponadto, jeśli inne choroby także wpływają na przemiany w hormonach, to również pozostaje to wskazaniem do zgłoszenia się w to miejsce. Dzięki temu, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równolegle z praktyką medyczną prowadzi działalność naukową możliwe jest to, by rozpatrywał przypadek chorych indywidualnie, na bazie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Użycie innowacyjnych standardów kuracji jest domeną jego placówki.

Poza chorobami tarczycy poddawane leczeniu są tutaj także zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzone są również schorzenia nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo pań zgłosi się również z powodu nadmiernego wydzielania androgenów, co objawia się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym i hirsutyzmem. Poradnia będzie zajmować się również zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, a więc nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…