Kiedy w naszym domu mieszkają równocześnie pies i małe dziecko, w owym czasie musimy pamiętać, że to nie jedynie pies stanowi zagrożenie dla naszego najmłodszego członka rodziny, jednak również może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, żeby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie wyłącznie karmienie, choć i to jest istotne – więcej sprawdzisz na Najlepsza sucha karma dla psa. To rozległy obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia czworonoga, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w następstwie tego zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się też w wielu przypadkach, iż małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im różnorodne przedmioty do uszu i nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz poszukuje miejsca gdzie może się schronić. Aby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka istotnych zasad, według jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na pieska, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić także, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są korzystne nie tylko dla psa, jakkolwiek także dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies dobrze traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…