W ostatnich latach coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na kupno domu czy mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza zauważalna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki rozpoczęły wprowadzać w życie tak zwaną rekomendację S, zaleconą przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w takim razie tak w zasadzie zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto dochodowym, są w stanie mieć tu znaczenie? Często okazuje się, że niezmiernie znaczącym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – Kredyt dla firm. Generalnie łatwiej jest uzyskać wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, wobec tego zaleca się nie czekać z decyzja kupna domu lub mieszkania, bo ma prawo okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, naturalnie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje atrakcyjna sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku i że dzieli ich dość znaczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują wieloraką politykę przyznawania kredytu, z reguły jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeśli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki wykorzystują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a następnie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…