Profilaktyka zdrowotna skupia się na utrzymaniu aktualnego stanu zdrowia i zmniejszeniu ryzyka zachorowania na określone schorzenia. Dzieje się tak na przykład dzięki proaktywnym badaniom zdrowotnym, zdrowemu stylowi życia i wczesnym sposobom uczenia się strategii radzenia sobie ze stresem. W przyszłości profilaktyka zdrowotna będzie kompleksową kombinacją środków i nowo praktykowanych nawyków, w której firmy ubezpieczeniowe, decyzje dotyczące stylu życia i zdrowia korporacyjnego muszą się ze sobą płynnie łączyć.

Zdrowie jest cyfrowe

Sprzedaż cyfrowych ofert zdrowotnych nadal rośnie: światowa sprzedaż w wysokości 979 miliardów euro została wygenerowana dzięki cyfrowym produktom i usługom zdrowotnym w 2020 roku. W szczególności cyfrowe aplikacje zdrowotne są obecnie postrzegane przez wielu konsumentów jako wielka szansa.

Prawie jeden na pięciu Niemców ma teraz aplikację zdrowotną na swoim telefonie komórkowym: krokomierz może przypominać ludziom, aby nadal ćwiczyli, aplikacja żywieniowa może pomóc im jeść mniej cukru, a aplikacja menstruacyjna może przypominać im o przyjmowaniu suplementów diety, które są do tego dostosowane. ich cykl.

Jednak wraz ze wzrostem zapotrzebowania na cyfrowe aplikacje medyczne rośnie również ryzyko niewłaściwego wykorzystania danych. Społeczeństwo oczekuje i domaga się przejrzystych standardów ochrony konsumentów końcowych, zwłaszcza wrażliwych danych dotyczących zdrowia. Jednocześnie jednak rosną oczekiwania obywateli dotyczące nowoczesnej opieki i alternatyw dla medycyny stacjonarnej.

Zdrowie jest również kobietą

Główną siłą napędową cyfrowej technologii i usług medycznych są aplikacje tworzone przez kobiety dla kobiet. Ten segment był przez długi czas niezauważany, a mimo to cieszył się dużym zainteresowaniem: FemTech opisuje kategorię produktów technicznych, które są specjalnie dostosowane do potrzeb populacji kobiet.

Niezależnie od tego, czy jest to aplikacja na pytania dotyczące ciąży, która została opracowana wspólnie z położnymi, czy też bransoletka multisensoryczna, która wyznacza dni płodne kobiet – oferta produktów FemTech znacznie się powiększyła w ostatnich latach. Wreszcie nowe usługi, gadżety i aplikacje pomagają przełamać tabu na tematy związane z płodnością, menstruacją i karmieniem piersią.

W przyszłości sektor FemTech będzie się dalej rozwijał. Wszędzie tam, gdzie dotychczas pomijano kwestię uprzedzeń płciowych w badaniach, diagnostyce i terapii, kwestionowano status quo. Na przykład leczenie, które wyznacza męskie ciało jako normę, może prowadzić do poważnych błędów diagnostycznych i niekorzystnie wpływać na długość życia cierpiących. Na przykład prawdopodobieństwo błędnej diagnozy w przypadku zawału serca i prawdopodobieństwo zgonu z jego powodu jest znacznie wyższe u kobiet, ponieważ nawet lekarze standardowo przyjmują głównie objawy męskie. Ten aspekt płci w medycynie jest obecnie rozwiązywany krok po kroku. leczenie i dbanie o siebie

Zdrowie jest psychiczne

Choroby psychiczne, takie jak depresja, zaburzenia lękowe i tym podobne, są postrzegane przez coraz większą część populacji jako choroby, które należy traktować poważnie. Szczególnie młodzi ludzie w świecie zachodnim w ostatnich latach coraz lepiej świadomie postrzegają i wyrażają swoje uczucia – co również oznacza, że chętniej szukają terapii.

Nadmierna stymulacja i nadmiar informacji, presja na działanie, stała dostępność i ciągła presja na optymalizację siebie znacząco przyczyniają się do tego, że szybko rośnie liczba zwolnień chorobowych z powodu chorób psychicznych. Zdrowie psychiczne będzie nadal się umacniać w przyszłości, a zapobieganie i leczenie chorób psychicznych stanie się kluczowymi zagadnieniami w przyszłości, które będą dotyczyć osób, firm ubezpieczeniowych, ale także instytucji edukacyjnych i pracodawców. W przyszłości wymiar psychiczny będzie w coraz większym stopniu włączany do koncepcji zdrowia jako rzecz oczywista.

Generacja Z Nierównowagi Psychicznej Młodzieży

Ranni Pokolenie Z. Pokolenie Z cierpi na problemy ze zdrowiem psychicznym bardziej niż ktokolwiek wcześniej, ale toruje też drogę nowemu sposobowi radzenia sobie z problemem nierównowagi psychicznej. Corinna Mühlhausen

Zdrowie to HR. To holistyczne rozumienie zdrowia ma również konsekwencje dla zarządzania zdrowiem w firmie. Zdrowie korporacyjne to w coraz większym stopniu coś więcej niż tylko zdrowa żywność w stołówce i ergonomicznie zaprojektowane miejsce pracy. Atmosfera pracy i radzenie sobie ze stresem, konfliktami i kryzysami są również kluczowymi elementami. W przyszłości zdrowie korporacyjne będzie miało na celu nie tylko zapewnienie mniejszej liczby dni chorobowych, ale także zapewnienie pracownikom zdrowia i dobrego samopoczucia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Zdrową dietę warto wesprzeć wysiłkiem fizycznym oraz suplementami. Niejedna osoba doceni taki jedzenie i zechce się nim posiłkować. Dla każdej osoby taka dieta to podstawa, a jej smak jest niezapomniany. Można jeść zdrowo i kolorowo, można konsumować wiele dań, ale suplementy wesprą zdrowie jeszcze lepiej. Chcesz układać diety? Sprawdź info na stronie https://szkoleniadws.pl

Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…