Zapewne każdy kiedyś miał okazję trzymać w ręce prawdziwy korek od wina. Najczęściej wykonany on jest z materiału mającego taką samą nazwę, który po prostu jest korą z rosnących w południowej Europie dębów. Rzeczywiście do zatykania butelek są wykorzystywane duże ilości korka, lecz ten materiał jest wykorzystywany w innych celach. W tym również związanych z urządzaniem wnętrz, bo w domach i mieszkaniach używać go można do różnych celów.

Naprawdę polecane na przykład są podkłady korkowe. Można je kłaść pod podłogami zrobionymi z klasycznej deski, linoleum czy paneli. Zapewniają sporą wytrzymałość mechaniczną, a równocześnie są miękkie i elastyczne. Przez to świetnie w tej roli się sprawdzają, dużo lepiej niż podkłady wykonane z innych surowców. Jeśli chodzi o podłogi może być także zastosowany jako materiał listew przyściennych, jakie montuje się przy ścianach.

Korek naprawdę ładnie i nowocześnie się prezentuje, nadając wnętrzu oryginalnego, ciekawego charakteru. Ze względu na właściwości, które ma jest też odporny na działanie wilgoci i mechaniczne uszkodzenia. Sporo osób wykorzystuje korek również jako okładziny ścienne. Tego typu wykładzina bardzo dobrze izoluje wnętrze, a równocześnie przeciwdziała pojawieniu się wilgoci, pleśni i grzybów. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem wyrobów z korka, to w wyszukiwarce może podać hasło rolki korkowe, a później zapoznać się z ofertą sklepów, które zostaną wyświetlone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej