Hodowla warzyw i kwiatów w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków, w szczególności na wiosnę. Niskie temperatury niekorzystnie bowiem wpływają na rozwój, z takich też powodów ogrodnicza branża stosuje powszechnie różnego rodzaju tunele z foliami na zewnątrz. Całkiem niedawno jeszcze zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są jednak tańsze niż szkło, a dają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku istnieje wiele odmian takich folii, dlatego raczej nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się od siebie wieloma parametrami technicznymi, z jakich najważniejsza będzie wytrzymałość.

W zależności od tego ile będzie się chciało użyć takiej folii, to pasuje kupić odpowiedni produkt. Folie ERG Bieruń dedykowane na parę lat są bardziej grube, często mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze niż tradycyjne, lecz posiadać mogą gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki rozwoju jest zalecane, aby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej 90 %, wtedy będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki na rozwój. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, przez większą cyrkulację powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Jakie są najczęściej wykorzystywane rodzaje wkładów kominowych

Niewiele się znajdzie jest domów, w jakich centralnego miejsca w salonie nie…