Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie gwarantuje kopiowanie dokumentów lub innych artykułów graficznych w postaci papierowej. Aktywność kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces kopiowania startuje się od pomieszczenia oryginału na szkle skanera kserokopiarki.

Potem, światło lampy skanującej przemieszcza się po pionierskim dokumencie, odczytując wiadomości o jego treści i obrazach. Te wiadomości są potem emitowane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza proces elektrofotografii. W tym momencie, na przestrzeni bębna fotoreceptorowego zostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a następny narzucona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o rozbieżnym znaku.

Dzięki temu, w lokalizacjach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, bagaż elektrostatyczny zostaje zdjęty, tudzież w miejscach, gdzie film lub tekst występuje, ładunek pozostaje nienaruszony – dzierżawa drukarek. Potem, na bęben jest nanoszony toner, który przylega do miejsc naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi odrobinami proszku, jakie są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są najczęściej wykorzystywane w formie kartek, ale co poniektóre kserokopiarki używają wyjątkowych bębnów tonerowych. Tonery są później transportowane na papier poprzez przepuszczenie go między bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się transferem. Na końcu, toner jest zapisywany na papierze poprzez podgrzanie i dociskanie go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…