Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują ciągłego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. Szczególnie ważne to jest w zastosowaniach przemysłowych, w których nawet drobna usterka doprowadzić może do czegoś poważnego. Dlatego też naprawdę duże znaczenie mają w przypadku takich układów pomiary najważniejszych parametrów, co pozwoli zdiagnozować awarie i nieszczelności. Przy takich pomiarach są stosowane różne techniki, bardziej i mniej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony tanie i łatwe w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Elementy te dostępne są w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, dzięki czemu raczej nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko podesłać specyfikację i ustalonym okresie czasu odebrać zamówione części.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z dobrze dobranego materiału, również ze względu na rodzaj cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on też być odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zapewnić dużą mechaniczną wytrzymałość. W pewnych przypadkach stosuje się stal nierdzewną, lecz również i specjalne odmiany stali mające dużą odporność na działanie kwasów. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu standardowe ich modele wykorzystać można w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej