Zęby w idealnie białym kolorze są marzeniem wielu osób. Jednak brak odpowiedniej higieny, papierosy czy też picie dużej ilości kawy powodują, że do prawdziwej bieli jest trochę daleko. Dlatego też dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi wybielające, wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Jeśli jednak ktoś nie będzie miał na taki zabieg finansowych możliwości, to może się też zdecydować na zastosowanie wybielających pasków.

Ta technika również się cieszy coraz większą popularnością, przede wszystkim z uwagi na znacznie niższą cenę i łatwe użycie. Zanim sięgnie się jednak po tę metodę, to warto się dobrze zapoznać ze sposobem stosowania i ewentualnymi zagrożeniami. Jeśli zabieg zostanie nieprawidłowo wykonany, to narazić się można na różnego rodzaju problemy. Takie paski wykonane są z elastycznego tworzywa, jakie nasączone zostało substancją chemiczną. Przeważnie jest to nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba mają silne właściwości utleniające. Paski trzeba nakładać regularnie na wszystkie zęby, dociskając je dokładnie.

Całe wybielanie trwa między dwa a cztery tygodnie, a efekty utrzymują się później przez okres kilku miesięcy. Jak więc widać samo stosowanie wcale nie jest trudne, będzie tylko wymagać regularności i dokładności podczas nakładania pasków. Z reguły metoda ta nie powinna powodować jakiś poważniejszych dolegliwości, lecz przy jakiś wątpliwościach warto wszystko skonsultować ze swoim dentystą. Dokładność ma o tyle znaczenie, że jeżeli paski nie będą się w pełni stykać z powierzchnią zęba, to pojawić się mogą miejsca o mniejszym wybieleniu, niekiedy dość dobrze widoczne nawet z większej odległości.

Poza tym stosowany na takich paskach preparat jest mocny, dlatego trzeba zachować sporo ostrożności i z pewnością unikać dotykania języka i dziąseł. Może to bowiem spowodować różnego rodzaju podrażnienia, a nawet uszkodzenia miękkich tkanek. Więcej w temacie stosowania takich pasków można przeczytać na różnych internetowych stronach, które się znajdzie na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło białe zęby.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Bransoletka damska – jak wybrać ją na prezent?

W poszukiwaniu interesujących pomysłów na upominek, z pewnością szczególną uwagę należałoby zwrócić…