Jakie znaczenie mają regularne przeglądy zębów

Wszyscy słyszymy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je szczotkując przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej istotne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli oszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby tego typu przegląd robić co najmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych trzeba będzie za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie przeglądu dentysta sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, ale także i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli zauważone zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż trzysta złotych. Ale jeśli taka dziura zrobi się duża i trzeba będzie wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stan zapalny, a za tym z pewnością nikt nie tęskni. A całkowite zaniedbanie w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto co najmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie posiada swojego, to może poszukać w sieci. Po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła rtg zęba warszawa centrum dostanie listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz