O czym należy pamiętać wybierając tłumik sportowy

Jeżeli ktoś będzie chciał polepszyć parametry albo wygląd swojego samochodu, to niejednokrotnie będzie się decydował na poddanie go jakiemuś tuningowi. Najczęściej posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do którego między innymi zalicza się wymienienie tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki projektuje się tak, aby zagwarantować możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy silnika jest tu mniej istotna.

W sportowych modelach zwiększa się przepływ emitowanych spalin, co skutkuje z jednej strony zwiększeniem mocy silnika, lecz z drugiej zmienia też wydawany przez samochód dźwięk. Jeśli jednak ktoś się będzie decydował na taką opcję, to pamiętać powinien o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim takie tłumiki końcowe muszą być zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, szczególnie jeżeli chodzi o ich głośność.

Sprawdzone firmy, takie jak na przykład RM motors w swojej ofercie posiadają produkty które ten warunek spełniają, lecz na naszym rynku trafić też można na modele, jakie mogą nie przejść obowiązkowych badań okresowych albo spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Ważna będzie też odpowiednia jakość wykonania, czyli przede wszystkim zastosowane do produkcji materiały, ale też dopasowanie do danego modelu samochodu. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to pokusić się może o montaż w swoim samochodzie downpipe. To rozwiązanie także może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o następne kilka koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz