Pomysłów na ciekawe wykończenie podłóg w domu jest wiele. Cały czas ogromną popularnością cieszą się klasyczne panele drewniane czy podłogowe deski. Ale klienci zaczynają coraz częściej też kupować panele wykonane z wytrzymałego winylu, które od jakiegoś czasu zaczęły być coraz bardziej dostępne. A zalet tego typu rozwiązania jest wiele, chociaż jakieś wady zapewne też się znajdzie. Po pierwsze sam winyl jest bardzo odpornym i wytrzymałym materiałem.

Panele złożone są z kilku warstw o różnej charakterystyce, a dodatkowo na wierzchu pokrywa się je przezroczystą warstwą poliuretanu. Wszystko to powoduje, że wytrzymałość mechaniczna takiego panelu jest naprawdę wysoka, szczególnie na zadrapania i zarysowania, nawet w rozwiązaniach dedykowanych do użytku domowego. A panele winylowe z powodzeniem także można używać w publicznych obiektach, gdzie natężenie ruchu jest na wysokim poziomie. Jedynie trzeba wybrać produkty o odpowiednich parametrach, które są właśnie przeznaczone pod takie właśnie zastosowania.

Z pewnością dużym plusem takich paneli jest również wysoka odporność na wodę i wilgoć. Winyl to tworzywo sztuczne, nie ma więc ryzyka że ulegnie on rozwarstwieniu czy napęcznieniu. Z takich powodów z powodzeniem panele winylowe można stosować w takich pomieszczeniach, w jakich istnieje ryzyko zachlapania, przykładowo kuchnie czy łazienki. Bardzo łatwe jest też czyszczenie tego typu paneli. W większości przypadków trzeba je tylko dobrze odkurzyć, a jeżeli pojawi się konieczność umycia, to można to zrobić za pomocą delikatnych preparatów.

Panele winylowe bardzo łatwo się układa, jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o manualnych pracach to może to zrobić samemu. Ale będzie się z tym wiązać jedna niedogodność, a mianowicie konieczność naprawdę dokładnego przygotowania posadzki. Musi być ona idealnie prosta, gdyż każda nierówność może mogą spowodować ułamanie dość delikatnych zamków. Z takich też powodów przy montażu bardzo istotną rzeczą będzie także użycie dedykowanych podkładów, przeznaczonych pod ten właśnie typ paneli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się rzetelnie, wobec czego sporo zleceniodawców…

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…