Sporo firm w pewnym momencie swojego rozwoju potrzebuje dodatkowego finansowania, aby pójść krok dalej. Możliwości na zdobycie środków jest całkiem sporo, może to być kredyt w banku, znalezienie inwestora czy w przypadku dużych firm wejście na giełdę. Jeśli w skład majątku firmy będzie wchodzić nieruchomość, to pokusić się można o jeszcze jedną opcję, jaką jest pożyczka pod zastaw.

Taka forma ma kilka ciekawych zalet, co powoduje że pożyczki pod zastaw zaczęły się cieszyć sporą popularnością. Po pierwsze można liczyć na znacznie lepsze ogólne oprocentowanie niż przy tradycyjnych kredytach, bierze się to z tego, że podmiot finansujący ponosi znacznie mniejsze ryzyko z uwagi na zabezpieczenie, jakim będzie nieruchomość pożyczkobiorcy. Całkiem spora jest również suma, jaką da się uzyskać. Z reguły będzie to do siedemdziesięciu procent wartości nieruchomości, co oznacza że bez problemów pożyczyć można nawet kilka milionów złotych.

Następną zaletą, jaką posiada finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość formalności do załatwienia. Najistotniejsze rzecz jasna będą dokumenty wiążące się z nieruchomością, bo właśnie ona zostanie obciążona hipoteką na rzecz udzielającego pożyczkę. Ale w wielu przypadkach nie ma konieczności pokazywania informacji o aktualnych obrotach czy dochodach, co jest dużym usprawnieniem dla właściciela firmy, ponieważ nie musi spędzać swojego czasu na przygotowanie dokumentów. Pod adresem  https://podzastaw.biz/ wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeżeli chodzi o warunki związane z finansowaniem jak i niezbędne zabezpieczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się rzetelnie, wobec czego sporo zleceniodawców…

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…