Branża przemysłowa od dawna wykorzystuje elementarne fizyczne prawa, jakie są znane od wielu lat. I od wielu lat główna zasada działania maszyn opartych o te zasady jest cały czas ta sama, choć oczywiście mocno się zmieniły technologiczne możliwości. Jedno z takich rozwiązań to siłowa hydraulika, jaka powszechnie jest używana w wielu przemysłowych branżach. Zapewne każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka połączona jest kilkoma wężami z pozostałą częścią pojazdu.

W przewodach tych jest umieszczony specjalny płyn, przy pomocy którego jest przenoszona siła z pompy do siłowników odpowiedzialnych za ruch. Wszystkie te podzespoły, to znaczy przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ siłowej hydrauliki. W niejednym przypadku w takich układach pojawiają się dodatkowe elementy, takie jak na przykład rozmaite wersje zaworów. Pompa jest odpowiedzialna za wytworzenie roboczego ciśnienia, które zostaje przekazywane następnie do siłowników przy pomocy wytrzymałych wężów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i pozostałymi pojazdami systematy hydrauliki siłowej używane są w dużej ilości branż. Znaleźć je można powszechnie w urządzeniach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich plusem jest duża niezawodność połączona z mało skomplikowaną prostą budową. Oraz duża oferta zamiennych części, które bez problemów zamówić można odwiedzając jakiś uszczelnienia techniczne sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej