Czy warto kupować regenerowane wtryskiwacze

Właściciele samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne muszą mierzyć się niejednokrotnie z wieloma kosztownymi usterkami. Dość powszechnie na przykład się w nich psują turbosprężarki czy koła dwumasowe, a na ich naprawę zależnie od marki trzeba wydać od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Podobnie będzie wyglądała sytuacja ze wtryskiwaczami, które także w niektórych jednostkach napędowych potrafią narobić sporo problemów. Producenci silników z reguły oceniają ich wytrzymałość do okołu 250 tysięcy przebytych kilometrów, i po przejechaniu tego dystansu niekiedy zaczynają doskwierać.

Objawia się to spadkiem mocy silnika i jego nierówną pracą, z tego też powodu jeżeli się zauważy takie rzeczy, albo co gorsza jeśli zaświeci się kontrolka, to należy jak najszybciej pojechać do warsztatu. Jeśli chodzi o całkiem nowe wtryskiwacze do diesla, to sytuacja zbyt wesoła z nimi nie jest. Ponieważ są one dostępne wyłącznie w autoryzowanych serwisach, to posiadacze samochodów liczyć się muszą z dużymi wydatkami, przy starszych samochodach nawet przekraczającymi ich pełną wartość.

Alternatywna opcja to kupno wtryskiwaczy regenerowanych, które można znaleźć w znacznie niższych cenach. Taka regeneracja pozwala na przywrócenie ich parametrów do stanu takiego jak przy nowych, co umożliwi jazdę przez kolejne lata. Chcąc zakupić takie wtryski po regeneracji przede wszystkim trzeba znać ich oznaczenie, ponieważ nawet przy tym samym modelu silnika wtryskiwacz 0445115027 niekoniecznie spasuje do posiadanej jednostki.

+Reklama+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Wrocław to miejsce, gdzie ślusarze oferują swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Działalność ślusarska obejmuje naprawy, konserwacje oraz instalacje zamków, co sprawia, że specjaliści w tej dziedzinie są często poszukiwani. Zamów usługi od ślusarz Wrocław.

Dodaj komentarz