Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Lecz z rozmaitych przyczyn losowych czasem przestają one takie pożyczki spłacać, co powoduje duże komplikacje w ich życiu. Szczególnie przy parabankach i finansowych instytucjach bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do ogromnych rozmiarów, mogą się też rozpocząć działania egzekucyjne i komornicze.

Jeżeli tego typu sytuacja utrzymuje się przez kilka miesięcy i dana osoba nie ma możliwości spłacania posiadanych długów, to wnioskować może o konsumencką upadłość. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co wielu osobom otworzyło szansę na wrócenie do normalnego życia. Aby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być fizyczną osobą bez posiadania własnej firmy. Poza tym w przepisach jest określone, że okres bez spłat swoich zobowiązań wynieść powinien co najmniej trzy miesiące, i wtedy można myśleć o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek składa się do sądu rejonowego, który sprawdza szczegółowo sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W części przypadków wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zmniejszenie lub nawet umorzenie w całości posiadanych długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna pojawienia się problemów, jeśli przyczyniło się do niej celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat można znaleźć w internecie, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…

Przysmaki na kolację – wypróbowane akcesoria do przygotowania

Kuchnia hiszpańska jest niezmiernie ciekawa oraz zróżnicowana. W głównej mierze w następstwie…