Jest dużo odmian terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych podstawach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odszukać głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających problemów z przeszłości, z jakimi nie czujemy się związani. Wskutek tego nie można od niej oczekiwać prędkiej poprawy w depresji. Jednym ze metod terapii długoterminowej będzie psychoanaliza. Psychoanalitycy twierdzą, że nasze kłopoty wywodzą się z przeszłości.

Problemom tym nie potrafimy zaprzeczyć i cały czas pozostają one w prowadzonej przez nas świadomości. Nasilają się one głównie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje kłopoty – terapeuta radom. Chory, jaki rozważa taki typ terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest wiele osób zajmujących się taką terapia, lecz co poniektóre z nich mają nadzwyczaj małe doświadczenie, wskutek tego również swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Lekarstwa przyjmowane zgodnie z zaleceniem doktora są w stanie przynieść pewną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Zwykle jednak potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie podporządkowuje. Działają wyłącznie na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda można zakupić wszelkie leki odurzające, niemniej jednak nie można dostać tu leków typowo depresyjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…