Depresja u kobiet – kłopotliwa depresja poporodowa

Jest dużo odmian terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych podstawach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odszukać głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających problemów z przeszłości, z jakimi nie czujemy się związani. Wskutek tego nie można od niej oczekiwać prędkiej poprawy w depresji. Jednym ze metod terapii długoterminowej będzie psychoanaliza. Psychoanalitycy twierdzą, że nasze kłopoty wywodzą się z przeszłości.

Problemom tym nie potrafimy zaprzeczyć i cały czas pozostają one w prowadzonej przez nas świadomości. Nasilają się one głównie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje kłopoty – terapeuta radom. Chory, jaki rozważa taki typ terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest wiele osób zajmujących się taką terapia, lecz co poniektóre z nich mają nadzwyczaj małe doświadczenie, wskutek tego również swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Lekarstwa przyjmowane zgodnie z zaleceniem doktora są w stanie przynieść pewną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Zwykle jednak potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie podporządkowuje. Działają wyłącznie na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda można zakupić wszelkie leki odurzające, niemniej jednak nie można dostać tu leków typowo depresyjnych.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz