Wygląd łysiczki lancetowatej opisany na stronie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na stronie GoldenTeacher zawiera między innymi to, jak prezentuje się nóżka takiego rodzaju grzyba. Jest ona bardzo smukła, aczkolwiek mocna i twarda, jak i elastyczna. Nie da się jej połamać, a więc w trakcie zbiorów należy ją uciąć nożyczkami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata wynosi od milimetra do max 3 milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty albo brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona w linii prostej, bo w jednym miejscu będzie nieco grubsza, a w odmiennym, nieco zwężona. Trzon takiego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cieńszy, blady, biały, bez mocnego posmaku, aczkolwiek niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z purpurowym wybarwieniem. Można również dowiadywać się czegoś o kapeluszu. Zwykle jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na górze kapelusza znajduje się specyficzny guzik. Nieco starsze owocniki mogą mieć zmarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadko, posiadają sporą szerokość i trochę większe, mocno wrośnięte do trzonu. Ich kolor szybko się zmienia, od intensywnej czerwieni po czarny. Zaznajamiając się z opisami można wnioskować, jak prezentuje się wskazany grzyb. Podstawowe wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podane w interesujący sposób. Twórcy mają pojęcie, jak wzbudzić ciekawość internautów. I z tego powodu opłaca się zajrzeć na stronę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz