Szukając ciekawej inspiracji na urządzenie swojego wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o zakupie płytek wytworzonych z prawdziwej cegły. Tego typu płytki od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem właścicieli domów, gdyż prezentują się bardzo ciekawie. Nie są one produkowane maszynowo, a wycinane z cegieł pochodzących z rozbiórki różnych budynków.

Taka cegła na ścianę Wrocław nierzadko pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem. Rzecz jasna cegły po rozebraniu budynku nie będą się nadawać na ścianę, z takich też powodów należy je odpowiednio przygotować.

W tym celu są one rozcinane na paski o szerokości dwóch centymetrów, dzięki czemu z jednej cegły można otrzymać takich pasków nawet pięć. Najbardziej pożądane są ścianki zewnętrzne, posiadają one różnego rodzaju obicia czy wgniecenia, przez co każdy z pasków ma niepowtarzalny wygląd. Lecz paski środkowe również bardzo ładnie się prezentują, i można z nich zrobić niezwykle ciekawą aranżację.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są naklejane za pomocą specjalnej zaprawy, tym samym uzyskując wygląd ceglanego muru. Ciemny kolor cegły prezentuje się bardzo ładnie z jasnymi fugami, które przypominają stare zaprawy, ale można też użyć innych kolorów. Sporo firm sprzedających tego typu płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycięte z pojedynczej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w niezwykle elegancki sposób obudować krawędzie, na przykład na ścianach czy kominkach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…