Nie każdego z nas stać na kosztowny hotel. Głównie w sezonie letnim, inaczej w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy tak właściwie to hotele są najdroższe dla podróżników. Wolno skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, jednak to bez ustanku są oferty dla ludzi z nieco bardziej zasobnymi portfelami.

W następstwie tego też w okresie letnim największą furorę robią noclegi obok morza w osobistych kwaterach – przekonaj się pokoje Łeba. Jeśli hotel kosztuje średnio trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, niemniej jednak w identycznie atrakcyjnym miejscu, możemy posiadać nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, niejednokrotnie proponowane wspólnie z pobytem, jesteśmy w stanie bawić się nad samym morzem niemalże za darmo a już na pewno za ułamek tej ceny, jaką musielibyśmy zapłacić pragnąc przebywać w markowym hotelu.

Informacje o słusznych gospodarzach rozchodzą się w większości wypadków pocztą pantoflową. Znajomi byli, w następstwie tego polecają innym w najwyższym stopniu atrakcyjne miejsca. Niestety bywa w następstwie tego tak, iż optymalne kwatery są praktycznie cały sezon już zajęte i mała jest szansa by się do nich dostać. Zostaje wobec tego pytać wśród znajomych którzy już byli i rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, iż noclegi czy to w hotelach czy w prywatnych kwaterach położonych najodpowiedniej, ponieważ tuż przy morzu, muszą dużo kosztować. Wiele w tym prawdy, jakkolwiek to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu szukamy. Jeżeli wyjeżdżamy do słynnego i kosztownego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to powinniśmy liczyć się z tym że w takim miejscu skonstruowany przez nas portfel skurczy się o wiele prędzej aniżeli na przykład wówczas, gdy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo blisko morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów oraz porównajmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie iż wszędzie kosztuje tyle samo?

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…