Decyzja o przekazaniu księgowości w swojej firmie do któregoś z biur rachunkowych musi zostać porządnie przemyślana. Spora część właścicieli nie zwraca na to dużej uwagi, a przecież księgowość Kraków i jej rzetelne prowadzenie ma ogromne znaczenie. W przypadku jakiś zaniedbań, a tym bardziej jakimś oszukiwaniu nałożone zostać mogą duże kary finansowe, które mogą nawet zagrozić dalszej działalności firmy. Dlatego też wybierając na taką opcję trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych spraw.

Na naszym rynku funkcjonuje wiele biur, których zakres usług i cen są bardzo zróżnicowane. W pierwszej kolejności zorientować się należy, jakim zakresem kompetencji dysponował będzie każdy księgowa Kraków pracujący w znalezionym biurze. Całkiem niedawno jeszcze od księgowych było wymagane posiadanie odpowiedniego certyfikatu. Dzisiaj potrzebny on nie jest, ale jeżeli zatrudnieni w biurze będą takie certyfikaty posiadać, to będzie to dobrze świadczyć o ich umiejętnościach i kompetencjach. Niezwykle istotna jest też współpraca na co dzień.

Codzienna działalność niejednokrotnie wymaga sprawnego kontaktu w tematach księgowych, i taki sprawny kontakt powinien zawsze być, czy w formie bezpośredniej, czy telefonicznie albo mailowo. Niektóre większe biura rachunkowe Kraków dysponują większą ilością klientów, co czasami skutkuje znacznym obniżeniem jakości kontaktu. Klienci z tego typu biur nie będą mieli dostępu do zajmujących się ich rozliczeniami księgowych, a mogą porozmawiać jedynie z którymś z konsultantów. Przy prostej księgowości zapewne to wystarczy, ale jeśli do analizy będą jakieś poważniejsze tematy, to czasami robi się spory problem.

Następną ważną kwestią jest ubezpieczenie OC. Co prawda nie ma przymusu jego wykupywania, ale dla własnego spokoju należy wybrać tylko takie biuro rachunkowe Kraków, które polisę będzie miało. Przy pojawieniu się się jakiś pomyłek w rozliczeniach podatkowych to przedsiębiorca będzie odpowiadał finansowo przed urzędnikami. Lecz jeśli rachunkowe biuro będzie dysponowało polisą, to z niej będzie można uzyskać rekompensatę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się rzetelnie, wobec czego sporo zleceniodawców…

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…