W jakich sytuacjach sprawdzają się kurtyny magazynowe

Odpowiednie zorganizowanie magazynowej przestrzeni wymaga niekiedy użycia drzwi lub bram pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Często to będą także wydzielone fragmenty wnętrza, na przykład przeznaczone przykładowo na magazyn czy produkcję. W tego typu sytuacjach użycie zwykłych drzwi niekoniecznie się sprawdzi, ponieważ one posiadają jedno zasadnicze ograniczenie.

W każdym przypadku, gdy chcieć się będzie przejechać jakimś pojazdem albo przejść, to trzeba je będzie otworzyć a później zamknąć. Jeśli odbywać się to będzie sporadycznie, to jeszcze dużego problemu nie będzie, ale przy przechodzeniu częściej zdecydowanie korzystniej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Świetnie na przykład tu się sprawdzą kurtyny magazynowe. Takie kurtyny wykonywane są z grubych foliowych pasków, i będzie się je wieszać u góry danego otworu. Zależnie od konstrukcji mogą one być przytwierdzone na stałe, albo osadzone w ramce, która się przesuwa.

Materiał, z którego te elementy są robione, to przeważnie solidna folia PCV w różnych kolorach. Największą popularnością cały czas się cieszą kurtyny przezroczyste, ale w sklepach jest dostępnych dużo różnych kolorów. Dużym plusem takich kurtyn będzie to, że pozwalają one skutecznie oddzielić dwa pomieszczenia czy też pomieszczenie od zewnątrz, a równocześnie dają możliwość swobodnego przejścia czy przejechania. Naprawę dobrze chronią one przed zewnętrznymi czynnikami, typu niska temperatura czy wiatr, lecz również zmniejszają zapylenie czy hałas.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz