Jak tablice manipulacyjne wpływają na rozwój dzieci

Jedną z bardziej popularnych zabawek edukacyjnych w ostatnich czasach są tablice manipulacyjne. Są one bardzo proste do wykonania, a równocześnie doskonale zwracają dziecięcą uwagę i mocno rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Producenci tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sklepach można znaleźć modele duże i małe, o paru    czy nawet parudziesięciu elementach.

Same elementy tablic również bywają bardzo zróżnicowane, przez co rodzice dobrać mogą taki ich układ, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne dla dzieci zaczynają się od 100 złotych, a przy największych wersjach kończyć się mogą na więcej niż tysiącu. W dużym stopniu zależą od wykonania oraz od tego, co się na nich znajduje. Ale taka tablica manipulacyjna zostać również może samodzielnie wykonana. Jeśli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych, to bez większego problemu powinien sobie z czymś takim poradzić. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od znalezienia odpowiedniej podstawy.

Wykonana ona może być z deski drewnianej, bardzo dobrze będzie się też do tego nadawała grubsza sklejka. Deskę czy sklejkę należy dociąć do odpowiedniego wymiaru, a następnie zeszlifować dokładnie wszystko, aby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi. Po pomalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą zabrać się można za przykręcanie elementów. Te zaś mogą być ogromnie zróżnicowane, zależnie od tego co zostanie znalezione. Świetnie sprawdzają się rozmaite zębatki, pokrętła i przełączniki, jakie uczą maluchy nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na tablicy przyczepić również można przedmioty z klawiszami, na przykład stary telefon, pilot do telewizora czy kalkulator. Jeżeli rodzice nie boją się hałasów, to pomyśleć również można o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy świetnie stymulować będą słuch dziecka. Decydując się na taką opcję pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla dzieci, dlatego wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz