Jakie prace wykonać można przy pomocy przewiertów horyzontalnych

Technologia przewiertów sterowanych liczy już kilkadziesiąt lat. Przez wiele lat naukowcy udoskonalali ją regularnie, przez co dziś daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie. Przewierty horyzontalne mogą być stosowane praktycznie wszędzie, gdzie z rozmaitych powodów nie ma możliwości naruszenia tego, co zlokalizowane jest na powierzchni terenu. Bardzo dobrze sprawdzają się w terenie zabudowanym, przy instalacjach mających biec pod budynkami, torami kolejowymi czy drogami.

Ale można je też stosować do robienia przekopów pod wzgórzami czy pagórkami, co w znaczący sposób obniża wydatki i eliminuje potrzebę zbędnego nadłożenia drogi. przewierty horyzontalne nie są inwazyjne, nic co znajduje się na powierzchni nie jest przy nich ruszane. Najczęściej takie prace zaczynają się od wprowadzenia pod dobranym kątem tak zwanego pilota. Pilot jest ścięty, przez co można nim sterować i regulować w ten sposób kierunek oraz głębokość przewiertu.

Następnie za pilotem jest prowadzona głowica, tworząca ostateczny otwór. Takie przeciski kretem cieszyć się zaczęły coraz większym zainteresowaniem w różnych branżach, gdyż możliwości ich użycia są rzeczywiście szerokie. Są jednak przypadki, kiedy wykonanie planowanego przewiertu może nie być wykonalne, i wtedy trzeba będzie szukać zastępczych rozwiązań. Urządzenia do przewiertów są tak skonstruowane, że głowica musi wejść w ziemię pod niewielkim kątem, w związku z tym będzie na to potrzebna określona ilość powierzchni.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz