Człowiek jest istotą wybitnie karkołomną i żeby był zdrowy i zdrowiem tym cieszył się do późnej starości nie wystarczy zgodne funkcjonowanie układów fizjologicznych, inaczej zdrowe ciało. Dla zachowania zdrowia i porządnej kondycji fizycznej równie ważna jest stabilność psychiczna, a niektórzy twierdzą, że nawet ważniejsza.

Chwilowo, kiedy przeciętna długość życia człowieka bez ustanku ulega wydłużeniu, wydłuża się także czas, jaki człowiek spędza już poza działalnością zawodową, inaczej na emeryturze. Dla osób, które oprócz pracy zawodowej mają żywe zainteresowania, hobby, przejście w stan spoczynku jest niemało prostsze. Także babcie oraz dziadkowie intensywnie zatrudniani do opieki nad wnukami nie przeżywają zakończenia pracy zawodowej celowo traumatyczne. Pracoholicy tudzież, dla których praca tworzyła sedno życia na emeryturze czują się jak ryby wyrzucone z wody. Brak poczucia przydatności, nadmiar czasu, wytrącenie z codziennych rytuałów prowadzić może w pewnych sytuacjach nawet do depresji oraz obniżenia ogólnej odporności organizmu.

Mając to na uwadze konstruowane są programy społeczne służące odszukaniu dla seniorów optymalnych warunków spędzania czasu na emeryturze – tu pomoże praca dla opiekunek w Niemczech Kraków. Wykorzystywać z tego mają nie wyłącznie sami emeryci, lecz także inne grupy społeczne oraz zawodowe, którym dana będzie możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia osób starszych. Zatrudnianie emerytów w niepełnym wymiarze godzin sprzyja tworzeniu pomostów pomiędzy pokoleniami i funkcjonalnemu zagospodarowaniu kapitału ludzkiego..

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się rzetelnie, wobec czego sporo zleceniodawców…

W jaki sposób przygotowywać usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym klientom?

Wiele zaczyna się od zebrania z konsumentem i ustalenia konwencji usługi gastronomicznej.…